سئو ساختاری یا سئو سورس

آگوست 6, 2021

دیدگاه

سئو ساختاری :

سئو ساختاری یا همان سئو سورس، سئویی است که در آن هدف بهینه سازی کدهای سایت است. در این استراتژی سئو، از تگ های متا گرفته. تا تگ های سرتیتر، تا کدهای اضافه معرفی گوگل، تا نحوه استفاده از دیگر تگها، استفاده می شود. پس سئو ساختاری یا سئو سورس نیازمند کمی دانش برنامه نویسی php و html و همچنین آشنایی با سیستم catch مرورگرها و استفاده از آنها در جهت بهینه سازی کدهای سایت است.

چینش کدهای صفحات سایت

چینش سایت مسئله بسیار مهمی است که الگوریتم (رنک برین گوگل) با آن به صورت غیر مستقیم در ارتباط است. چطور؟ الگوی اصلی این الگوریتم، بررسی رفتار کاربران برای تنظیم جایگاه صحیح لینک های صفحات اول است.

برای مثال شما “طراحی سایت شرکتی” را جستجو می کنید، به لینک اول می روید محتوایش شما را جذب نمی کند، به لینک دوم می روید قیمتش با شما سازگار نیست! به لینک سوم می روید می بینید هم محتوای خوبی به شما ارائه داده شده و هم اینکه شما با مشاهده یک ویدئو روند کار را مشاهده می کنید، بعد کنجکاو می شوید و به دیگر صفحات دیگر سایت می روید، درباره ما و تماس با ما را نگاه می اندازید تا با شرکتی که می خواهید کار طراحی سایت خود را به آنها دهید بیشتر آشنا شوید.

اینها همه در هوش مصنوعی گوگل (RANK BRAIN) ثبت می شود. اگر تعداد زیادی کاربر این کار شما را تکرار کنند، وبسایت شما در موتور جستجوی گوگل خود به خود لینک سه جایگاه اول را به خود میگیرد. یعنی گوگل توسط شناسایی رفتار کاربران در صفحات اول، می آید و رتبه ها را جا بجا می کند.

بهبود ساختار آدرس ها (URL)

آدرس مطالب وبسایت شما هر چقدر ساده تر باشد، این امکان را به موتورهای جستجو و مخاطبین می دهد که سریعتر تشخیص بدهند که سایت شما در چه زمینه ایی می باشد.

ایجاد دسته بندی ها و نامگذاری های مناسب فایل ها و سندهای مختلفی که وبسایت می تواند به بهتر بررسی شدن اسناد توسط موتورهای جستجو کمک کند. Url های طولانی و غیر قابل تشخیص ممکن است کاربران را گیج کنند، به همین دلیل مناسب نیستند.

استاندارد سازی قالب

یکی از کارهایی که در بهینه سازی کدها برای سئو کاران اهمیت زیادی دارد، استاندارد سازی فایل های قالب است و چک کردن کدها است که خیلی مهم هستند، زیرا در بعضی مواقع یک اشتباه کوچک باعث بهم ریختن قالب می شود. مانند نبستن تگ بادی که تاثیر زیادی در قالب دارد.

Merge کردن فایل ها

یکی دیگر از عوامل مهم در بهینه سازی کدها که باعث کندی سرعت سایت می شود. استفاده زیاد از فایل های اسکریپت و CSS ها می باشد. زیبایی بیش از حد نیز باعث کاهش سرعت سایت می شود. ولی ما در تیم سئو گروه ماها مارکتینگ با تکیه بر تخصص و تجربه، با merge کردن این فایل ها زیبایی را در کنار سرعت بالا به شما هدیه می دهیم. جهت مشاوره رایگان، فرمی که در انتهای صفحه است را تکمیل کنید.

مطالب مرتبط

راهکار تضمینی افزایش فروش در اینستاگرام

در این مقاله قصد داریم  درباره راهکار های افزایش فروش در اینستاگرام صحبت کنیم.خدمات اینستاگرام مارکتینگ به عنوان یکی از راه‌های بازاریابی شناخته می‌شود که به‌ویژه در سال‌های اخیر...

سئو منفی یا Negative SEO چیست؟

سئو منفی یا Negative SEO چیست؟

سئو منفی چیست؟ در یک کلام باید بگویم که سئو منفی یعنی خراب کردن جایگاه رقیب. همانطور که می‌دانید خدمات سئو به دو بخش سئو خارجی off-page و سئو داخلی on-page تقسیم می‌شود. سئو منفی...

0 دیدگاه

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار و بروزرسانی‌ها

به خبرنامه‌ی ما بپیوندید