چرا باید صفحه اول گوگل باشیم؟

آوریل 12, 2021

دیدگاه

در مقاله هایی که در سایت های وبیمو برای شما عزیزان منتشر کرده ایم  ، بارها به این موضوع اشاره کرده ایم که وبسایت خود را چگونه مدیریت کنیم تا بتوانیم در نتایج جستجو در گوگل صفحه اول باشید بدون شک برای شما این سوال پیش آمده است . که چرا باید صفحه اول گوگل باشیم ما قصد داریم در این مقاله به این موضوع بپردازیم.

چرا صفحه اول گوگل بودن مهم است؟

مخاطبان معمولا نیاز های خود را در گوگل جستجو می کنند ، فرقی نمیکند. که مخاطب به دنبال چه چیزی است به دنبال خرید یا به دنبال جستجوی چیزی ، گوگل اولین جایی است که مخاطبین نیازهای خودشان را در آن جستجو می‌کنند. طبق تحقیق های انجام شده . ۹۹% کاربران فقط  صفحه اول را بررسی می کنند .و وارد دیگر صفحات نمی شوند.و برای اینکه در صدر گوگل باشید نیاز به انجام خدمات سئو دارید.

دلایلی برای صفحه اول بودن:

1- جذب ترافیک هدفمند     2- دیده شدن بیشتر توسط مخاطبان      3- افزایش اعتبار در بین رقبا

1- جذب ترافیک هدفمند:

وقت شمادر صفحه اول گوگل باشید کسب و کار شما بیشتر دیده می شود. پس احتمال کلیک شدن بیشتر است . بر طبق تحقیقات انجام شده 3 نتیجه اول گوگل ، بیشترین کلیک را به خود اختصاص داده است. اما باید به این هم توجه داشت که نتایج پایین تر هم کلیک دارند ، و آنها هم ترافیک هدفمند را برای شما دریافت می کنند.

2- دیده شدن بیشتر توسط مخاطبان:

وقتی سایت شما صفحه اول گوگل باشد به خودی خود بازدید بیشتری توسط مخاطبان دارد. ده سایت اول تقریبا همگی شانس یکسانی دارند ، پس این رو باید بدونید که اولین مزیت صفحه اول گوگل برای کسب و کار شما روی کلمات کلیدی هدفمند کسب و کارتان این است مخاطبان هدفمند و مخاطبانی که می‌توانند مشتریات شوند ، بیشتر شما را می‌بینند و بهتر با برند شما آشنا می شوند.

3- افزایش اعتبار در بین رقبا:

خیلی مهم است که کسب و کارتان صفحه یک گوگل باشد ، تا در بین رقبای خودتان اعتبار بیشتری را کسب کنید چون این اعتبار می تواند برای شما یک شو اف باشد. زیرا می توانید بگوید من در کسب و کار خودم بهترین هستم ، چرا که گوگل یکی از بهترین سایتهای دنیاست ، وقتی شما را روی عبارتی صفحه اول گوگل می‌آورد. دیگر حرفی باقی نمی ماند.

چگونه صفحه اول بمانیم؟

پس از این که رتبه اول گوگل را کسب کرده‌اید کار شما به پایان می‌رسد ، شما باید برای حفظ این جایگاه تلاش کنید. چند فعالیتی که برای حفظ آن لازم است اعم از:

1- محتوای خود را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

2- محتوای خود را به روز رسانی کنید.

3- نظرات کاربران را درباره متن خود بپرسید و به درستی به آنها پاسخ دهید.

4- در محتوای خود لینک سازی انجام دهید.

به محض این که سایت شما به صفحه اول گوگل برسد ، رقابت نیز آغاز می‌شود پس از آنالیز رقبا را فراموش نکنید و سعی کنید جایگاه آنها را بگیرید.

سخن آخر

همیشه اول بودن بین رقبا مهمترین چیز برای کسب و کارهاست. با استفاده از خدمات سئو شما میتوانید اول بودن را در نتایج گوگل تجربه کنید. اگر شما نیاز به خدمات حضوری دارید میتوانید از سئو و طراحی سایت در ساری وبیمو استفاده کنید.

مطالب مرتبط

راهکار تضمینی افزایش فروش در اینستاگرام

در این مقاله قصد داریم  درباره راهکار های افزایش فروش در اینستاگرام صحبت کنیم.خدمات اینستاگرام مارکتینگ به عنوان یکی از راه‌های بازاریابی شناخته می‌شود که به‌ویژه در سال‌های اخیر...

سئو منفی یا Negative SEO چیست؟

سئو منفی یا Negative SEO چیست؟

سئو منفی چیست؟ در یک کلام باید بگویم که سئو منفی یعنی خراب کردن جایگاه رقیب. همانطور که می‌دانید خدمات سئو به دو بخش سئو خارجی off-page و سئو داخلی on-page تقسیم می‌شود. سئو منفی...

0 دیدگاه

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار و بروزرسانی‌ها

به خبرنامه‌ی ما بپیوندید