سئو منفی یا Negative SEO چیست؟

آگوست 14, 2021

توسط mr.abbasi

دیدگاه

سئو منفی چیست؟

در یک کلام باید بگویم که سئو منفی یعنی خراب کردن جایگاه رقیب.

همانطور که می‌دانید خدمات سئو به دو بخش سئو خارجی off-page و سئو داخلی on-page تقسیم می‌شود. سئو منفی بیشتر در بخش سئوی خارجی اتفاق می‌افتد و به روش‌ها و تکنیک‌های غیرقانونی گفته می‌شود که باعث پایین آوردن جایگاه رقیب می‌شود. البته در موارد محدودی به دستکاری کردن محتوای سایت و سئوی داخلی هم منجر می‌شود. سئوی منفی انواع و اقسام مختلفی دارد و به روش‌های مختلفی انجام می‌شود که در ادامه به آن می‌پردازیم:

انواع تکنیک‌های سئو منفی

در این بخش می‌خواهیم به انواع اقسام تکنیک‌ها و حقه‌های سئو منفی بپردازیم:

1 – سرازیر کردن هزاران لینک مخرب به سایت شما (Link Farms)

وجود یک یا دو لینک اسپم به رتبه سایت شما ضرر نمی‌زند. دقیقا به همین دلیل اگر کسی بخواهد جایگاه شما را خراب کند، باید هزاران لینک مخرب را به سمت سایت شما روانه کند. به هزاران هزار لینک در اصطلاح مزرعه لینک گفته می‌شود. عموما بیشتر این لینک‌ها از انکر تکست یکسان، عموما نامرتبط و حتی غیر اخلاقی استفاده می‌کنند.

2 – کپی کردن محتوای سایت شما و انتشار آن در وبسایت‌های دیگر

کپی کردن محتوای وبسایت شما و انتشار آن در وبسایت‌های دیگر یکی دیگر از روش‌های سئو منفی است که می‌تواند به جایگاه شما ضربه بزند. عموما الگوریتم‌های گوگل به طور هوشمندانه می‌تواند محتوای اصلی را از محتوای کپی تشخیص دهد، اما در مواردی هست که خزنده‌های گوگل ابتدا محتوای کپی شده را تشخیص می‌دهند که در این حالت آن محتوا به عنوان محتوای اصلی شناسایی می‌شود و محتوای سایت شما به عنوان کپی.

3 – هک کردن سایت شما

البته که هک کردن یک وبسایت کار چندان راحتی نیست، اما چندان دشوار هم نیست. هکرها با روش‌هایی مانند ریدایرکت کردن صفحات شما، یا ساختن هزاران لینک اسپم می‌توانند سایت شما را هک کنند.

4 – ایجاد بک‌لینک‌هایی با انکرتکست‌های نامرتبط و یا حاوی کلمات کلیدی غیر اخلاقی و غیر قانونی

در این حالت سئوکاران منفی با انکرتکست‌هایی که حاوی کلمات کلیدی غیر اخلاقی و یا غیر قانونی (مثلا قمار، پوکر و …) است، اعتبار سایت شما را پایین می‌آورند.

  • پاک کردن بک‌لینک‌های با کیفیت شما
  • ساختن اکانت‌های فیک با نام کاربری شما و خدشه‌دار کردن اعتبار شما در فضای آنلاین

 

 

مطالب مرتبط

راهکار تضمینی افزایش فروش در اینستاگرام

در این مقاله قصد داریم  درباره راهکار های افزایش فروش در اینستاگرام صحبت کنیم.خدمات اینستاگرام مارکتینگ به عنوان یکی از راه‌های بازاریابی شناخته می‌شود که به‌ویژه در سال‌های اخیر...

چرا برای کسب و کار آنلاین به مشاور نیاز است؟

چرا برای کسب و کار آنلاین به مشاور نیاز است؟

امروزه با پیشرفت های تکنولوژی خیلی از تعاملات واقعی به جهانی مجازی انتقال یافت. که مهمترین ویژگی آن ، فشردگی زمان و مکان خیلی از محدودیت های جغرافیایی در دنیای فیزیکی را از بین...

0 دیدگاه

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار و بروزرسانی‌ها

به خبرنامه‌ی ما بپیوندید