مزرعه لینک Link Farm چیست؟

آگوست 2, 2021

دیدگاه


مزرعه لینک گروهی از وب سایت ها هستند که به یکدیگر و به صورت گروهی لینک می دهند. بیشتر مزرعه های لینک از طریق خدمات و برنامه هایی به صورت اتوماتیک ساخته می شوند. که شامل صدتا یا هزاران وب سایت غیر مرتبط هستند که به یکدیگر لینک می دهند. مزرعه لینک سریعترین روش برای دریافت لینک بالا به صورت روزانه است. اما امروزه به آن ها به عنوان یک روش اسپم نگاه می شود و استفاده از آن ها سخت مورد جریمه گوگل قرار می گیرد.

مالکان سایت هایی که اقدام به انجام link farmمی کنند. سعی می کنند تا با دستکاری نتایج گوگل و حقه های معروف  خدمات سئو کلاه سیاه، بتوانند. برای خود بک لینک قانونی ایجاد کنند. در واقع، مزرعه لینک بیشتر در مورد تعداد وکمیت لینک های ورودی صحبت می کند. و در واقع می توان گفت که هیچ ارتباطی با کیفیت نوع لینک ها ندارد. ممکن است که بعضی از لینک های این تکنیک حتی خودشان نیز قبلا توسط گوگل مورد جریمه قرار گرفته باشند.

چراlink farmمشمول جریمه‌های گوگل می‌شود؟

گوگل همیشه به دنبال این است که بهترین و مناسب‌ترین نتایج را به کاربر جستجوگر خود نشان بدهد. و لذا وب‌سایت‌هایی که مفیدتر هستند. را در رتبه‌های بالاتر صفحات نتایج جستجوی خود قرار می‌دهد؛ اما مشکل از اینجا ناشی می‌شود که هدف از مزرعه لینک دست‌کاری نتایج جستجو است و نه ارائه محتوای باکیفیت‌تر؛ در نتیجه اگر قرار باشد. که گوگل برای مزرعه لینک ارزش قائل شود. بدترین وب‌سایت‌ها در صدر نتایج جستجو قرار خواهند گرفت که این باعث نارضایتی کاربران خواهد شد.
بنابراین، گوگل با هدف قرار دادن بهترین وب‌سایت‌ها در بالاترین مراتب، همواره به دنبال شناسایی و برخورد با چنین ترفندهایی است. اساساً گوگل همیشه قبل از تخصیص رتبه‌های بالا احتمال وجود مزرعه لینک را از طریق الگوریتم پنگوئن بررسی می‌کند.
در نتیجه، اگر به دنبال کسب رتبه‌های بهتر در نتایج جستجو هستید .اصلاً به استفاده از روش مزرعه لینک فکر نکنید.

اگر ازlink farm به اشتباه استفاده کرده‌اید، حالا چه باید کنید؟

اگر برای خودتان یا کسب‌وکارتان وب‌سایتی به راه انداخته‌اید. و بدون اطلاع از ابعاد تاریک مزرعه لینک با هدف بهبود و تقویت سئو از این روش استفاده کرده‌اید. پیش از تشخیص گوگل مراحل زیر را دنبال کنید.
1. فوراً همه اقدامات و برنامه‌های مرتبط با مزرعه لینک را متوقف کنید.
2. همه بک لینک‌ها را حذف کنید.
3. با مراجعه به قسمت Links از کنسول جستجوی گوگل و سپس کلیک بر روی دکمه EXPORT EXTERNAL LINKS در سمت راست بالای صفحه و انتخاب گزینه More sample links فهرست همه بک لینک‌هایی که گوگل برای وب‌سایت شما ثبت کرده را دانلود کنید.
4. در فایلی که دانلود کرده‌اید همه بک لینک‌هایی که از طریق روش مزرعه لینک دریافت شده. را پیدا کنید. و آن‌ها را خط به خط در یک فایل متنی با پسوند txt ذخیره کنید.
5. فایل متنی ایجاد شده را در ابزار Disavow Links Tool آپلود کنید. تا از این طریق عدم کنترل خود بر این لینک‌ها را اعلام کرده باشید. توجه داشته باشید که حذف این لینک‌ها ممکن است تا چند هفته طول بکشد.

 

مطالب مرتبط

راهکار تضمینی افزایش فروش در اینستاگرام

در این مقاله قصد داریم  درباره راهکار های افزایش فروش در اینستاگرام صحبت کنیم.خدمات اینستاگرام مارکتینگ به عنوان یکی از راه‌های بازاریابی شناخته می‌شود که به‌ویژه در سال‌های اخیر...

سئو منفی یا Negative SEO چیست؟

سئو منفی یا Negative SEO چیست؟

سئو منفی چیست؟ در یک کلام باید بگویم که سئو منفی یعنی خراب کردن جایگاه رقیب. همانطور که می‌دانید خدمات سئو به دو بخش سئو خارجی off-page و سئو داخلی on-page تقسیم می‌شود. سئو منفی...

0 دیدگاه

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار و بروزرسانی‌ها

به خبرنامه‌ی ما بپیوندید