هدف همه افرادی که فروش در سایت و آنلاین دارند فروش و سوددهی بیشتر است. در واقع افزایش فروش برای همه صاحبین کسب و کار ها دغدغه و خواسته اصلی می باشد. اما برای افزایش فروش در سایت و موفقیت چه کارهایی را باید انجام دهیم و از چه کارهایی باید پرهیز کنیم؟ وبیمو با سالها تحلیل و آزمایش توانسته تجربیات خوبی در این باره به دست آورد. و این تجربیات مفید را در این مقاله با شما در میان می گذارد تا بتوانید در کمترین زمان ممکن افزایش فروش در سایت خود را تجربه کنید.

افزایش فروش در سایت

روش های افزایش فروش در سایت

در برابر فروش محصول یا ارائه خدمات خود صادقانه رفتار کنید

بسیاری از افراد این نکته را پشت گوش می اندازند. در حالی که نمی دانند این نکته می‌تواند خیلی مهم باشد. فروشنده ای را در نظر بگیرید که می‌خواهد با دروغ و پنهان کاری محصولات خود را هرچه سریعتر به مشتریان بفروشد. در حالیکه محصول او طبق کیفیت، قیمت بالاتری دارد.

استفاده از افزونه های تبلیغاتی

استفاده از افزونه های تبلیغاتی و کلیک می تواند بسیار برای افزایش فروش در سایت شما تاثیر گذار باشد. گوگل به عنوان بزرگترین مرجع تبلیغات کلیکی وب سایت شما را در جایگاه مناسبی با استفاده از ادوردز قرار می دهد. تا افراد بیشتری بتوانند وبسایت شما را ببینند.نکته دیگر اینکه  شما می توانید از افزونه های تبلیغاتی یا Ad Extentions نیز بهره مند شده تا تبلیغات خود را هدفمندتر کنید. این افزونه ها و تبلیغات گوگل باعث می شود بیشتر در نتایج موتورهای جستجو دیده شوید و در نتیجه کلیک بالاتری را از آن خود کنید.

رضایت و اعتماد کاربران را نمایش دهید

شاید در فروش حضوری نتوانید اعتمادی که کاربران به شما دارند را به دیگران نمایش دهید. خوشبختانه در فضای اینترنت این امکان وجود دارد تا دیگران هم بتوانند رضایت دیگر مشتریان را ببینند. این امر سبب می شود تا دیگران هم به شما اعتماد کنند. و بخواهند از محصولات و خدمات شما استفاده کنند. به همین دلیل افزایش فروش در سایت شما شکل می گیرد.متخصصین بازاریابی اینترنتی معتقدند که کاربران خوشنود و رضایت‌مند از برند شما، لژیون هایی هستند که می توانند از هر ابزار دیگری فروش شما را بیشتر افزایش دهند. بهترین راهکار، انتشار رضایت‌مندی این دسته از مشتریان در قالب توصیف اجمالی از محصولات و یا سرویس های شما می باشد.

از بخش فروش ویژه استفاده کنید

یکی از روش های ترغیب کردن مشتریان به سمت محصولات شما ایجاد بخش فروش ویژه می باشد. فروش ویژه در بازاریابی اینترنتی به عنوان پیشنهادات اورژانسی نیز استفاده می شود. در واقع فروش ویژه قسمتی از وب سایت شما را تشکیل می دهد و شما می توانید محصولاتی که میخواهید را با تخفیفات ویژه در دید مشتریان قرار دهید. وجود تخفیف و شمارش معکوس این حس را به کاربر منتقل می‌کند که زودتر خرید خود را قبل از پایان تخفیف انجام دهد.

تضمین بازگشت وجه را برای محصولات خود قرار دهید

خیلی از کاربران ممکن است خیلی سخت به شما اعتماد کنند. شما باید برای جلب اعتماد مشتریان و افزایش فروش در سایت تضمین بازگشت وجه را قرار دهید. این کار یعنی شما به محصول و خدمات خود ایمان دارید. و زمانی که شما به محصول خود ایمان داشته باشید مشتری هم به محصول شما ایمان پیدا می‌کند. و با یک بار خرید از شما تبدیل به مشتری دائمی می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست