چطور نرخ کلیک یا CTR خود را افزایش دهیم؟

می 29, 2021

دیدگاه

برای اینکه در خدمات سئو موفق باشیم. و بتوانیم در دنیای کسب و کارهای آنلاین از رقبای خود جلو بیفتیم. باید بتوانیم جایگاه خوب و مناسبی را در نتایج موتورهای جستجو به دست بیاوریم. اما مسئله اینجاست که چطور می‌توانیم کاری رو روی سایت خود انجام بدیم که رقبای ما آن را انجام نداده باشند. و ما یک پله از آنها جلوتر باشیم ما می خواهیم به شما بگویم چطور می توانید همیشه از رقبای خود جلوتر باشید یکی از کارهایی که برای پیشی گرفتن از سایت رقبا باید انجام بدیم این است .که نرخ کلیک را در سایت خودمون افزایش بدهیم. ما به شما خواهیم گفت که اصلاً نرخ کلیک یا ctr چیست? و شما چگونه می توانیم آن را در سایت خود افزایش دهید.

نرخ کلیک یاctr چیست؟

ctrمخفف کلمهClick Trough Rate  که به فارسی آن را نرخ کلیک ترجمه کرده‌اند. و به این شکل استفاده می‌شود تصور کنید لینک مورد نظر شما بارها و بارها به مخاطبان نشان داده شود. نسبت تعداد کلیک های انجام شده روی لینک مورد نظر به تعداد کل نمایش آن لینک را نرخ کلیک می‌گویند. مهمترین نرخ کلیک در جستجوهای گوگل اتفاق می‌افتد. ولی لینک های دیگری که در تبلیغات ایمیل و دیگر پیام های خود قرار می دهید نیز دارند.

نرخ کلیک خوب چیست و به چه عواملی بستگی دارد؟

نرخ کلیک در موارد مختلفی مانند سایت ایمیل فیسبوک اینستاگرام و گوگل متفاوت است .اما در حالت کلی می توان به دو پارامتر آن را مربوط کرد کار شما در نتایج گوگل است .و دیگری حوزه فعالیت شما و رقبایتان. قاعدتاً شما هم در جستجوهای خود از صفحه اول یا دوم گوگل جلوتر نمی روید .در نتیجه سایتی که رتبه آن در صفحه اول گوگل و به خصوص نتایج اول دوم یا سوم باشد. شانس بیشتری برای دیده شدن و کلیک نسبت به سایت هایی که از جهان گوگل دور افتاده است .دارند اگر حوزه فعالیت شما به گونه ای است. که سایت رقبایتان از سایت های پرمخاطب و معتبر باشد بدون تعارف شانس شما برای کلید خوردن کمتر می‌شود. خود گوگل هم به کسی که حق آب و گل دارد اعتبار بیشتر و بالاتر می دهد برای همین است که نمی توان عدد مشخصی برای نرخ کلیک تعیین کرد نرخ کلیک خوب را از ۲ تا ۱۰۰ درصد ادامه دارد.

طریقه افزایش نرخ کلیک(ctr)

هنگامی که کاربر لیستی از سایت ها را مشاهده می‌کند در مدت زمان کوتاه تصمیم به کلیک روی یکی از آنها می گیرد و روی سایتی که تناسب بیشتری با نیاز دارد کلیک می کند. برای آنکه بتواند در این مدت زمان کوتاه نظر مخاطب را به سمت خود جلب کنید. زیبای سینا کاتی را رعایت کرده باشید اگر سایت شماctr پایینی داشته باشد کاری که می بایست انجام دهید .این است که محتوای سایت را مورد بررسی قرار دهید. و اطمینان حاصل نمایید که محتوای شما به آن چه کاربران در گوگل جستجو می کنند تطابق دارد.
در ادامه به شما کمک خواهیم کرد. که چگونه می توانید تاثیر مثبت روی ذهن مخاطب داشته باشید و سایت شما سایت انتخابی کاربران برای ورود و دریافت پاسخ سوالاتش باشد.

۱. عنوان صفحه سایت در نتایج جستجو را جذاب بنویسید

عنوان در صفحه که در تگ title قرار می‌گیرد در جلب نظر کاربران تاثیر بسیار زیادی می گذارد. سعی کنید از عبارت جذاب برای عنوان صفحه استفاده کنید با توجه به نوع کسب و کاری که دارید انتخاب عنوان مناسب متفاوت است .برای مثال استفاده از عباراتی مانند صفر تا صد رایگان ارزان و دیگر عبارت این چنینی می تواند شانس سایت شما را برای افزایش نرخ کلیک به میزان قابل توجهی افزایش بدهد.

2.از آدرس های توصیفی و دقیق استفاده کنید

در url صفحه میتوانید از کلمات کلیدی مدنظر خود استفاده کنید و این مورد جزء فاکتورهای مهمی است که می‌توانید تاثیر هر چند اندک روی بهبود ctr داشته باشید. پول آدرسها مسیر آدرس و دسته بندی هایی که در url سطح لحاظ می‌شود بسیار حائز اهمیت است .بنابراین سعی در ایجاد دسته ها و زیر دسته های مناسب برای سایت خود داشته باشید آدرس های حرفه ای ایجاد کنید تا با جلب نظر کاربران نرخ کلیک افزایش یابد.

مطالب مرتبط

راهکار تضمینی افزایش فروش در اینستاگرام

در این مقاله قصد داریم  درباره راهکار های افزایش فروش در اینستاگرام صحبت کنیم.خدمات اینستاگرام مارکتینگ به عنوان یکی از راه‌های بازاریابی شناخته می‌شود که به‌ویژه در سال‌های اخیر...

سئو منفی یا Negative SEO چیست؟

سئو منفی یا Negative SEO چیست؟

سئو منفی چیست؟ در یک کلام باید بگویم که سئو منفی یعنی خراب کردن جایگاه رقیب. همانطور که می‌دانید خدمات سئو به دو بخش سئو خارجی off-page و سئو داخلی on-page تقسیم می‌شود. سئو منفی...

0 دیدگاه

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار و بروزرسانی‌ها

به خبرنامه‌ی ما بپیوندید