تفاوت پارک دامین و ریدایرکت

جولای 24, 2021

دیدگاه

برای فهمیدن تفاوت پارک دامین و ریدایرکت بهترین روش این است .که به طور کامل معنی این دو اصطلاح را بدانید و با کاربرد آنها در دنیای وب آشنا باشید.و دانستن انها باعث میشود که شما در خدمات سئو هم پیشرفت کنید . در این مقاله از سایت وبیمو قصد داریم .که تفاوت پارک دامین و ریدایرکت را به طور کامل برای شما توضیح دهیم و عقیده داریم که بهترین روش برای فهمیدن تفاوت بین دو مفهوم، این است. که بدانید تعریف آن مفاهیم چیست. پس با ما همراه باشید تا تعریف ساده و قابل درکی از پارک دامین و ریدایرکت در اختیار شما قرار دهیم و در پایان یک نتیجه گیری کلی در خصوص این دو مفهوم کاربردی داشته باشیم.

تعریف ریدایرکت

به صورت ساده می توان گفت که ریدایرکت به معنی تغییر مسیر است. و وقتی از این مفهوم در دنیای وب استفاده می کنیم، هدف ما این است که مسیر کاربر و ربات های موتور جستجو را تغییر دهیم. به طور کلی ما دارای دو نوع ریدایرکت موقت (302) و ریدایرکت دائمی (301) هستیم. که بنا بر شرایط وب سایت و هدف خود، از ریدایرکت مورد نظر خود استفاده می کنیم. ریدایرکت به طور کلی می تواند تغییرات زیر را در روند کار موتور جستجو و یا کاربر وارد شده به سایت شما ایجاد کند:

تغییر مسیر دادن از صفحه‌ای در یک سایت به صفحه ای در سایت دیگر
ریدایرکت از http به https و بالعکس یا به بیانی تغییر پروتکل
تغییر و ویرایش URL در یک سایت یا به زبان ساده تر، تغییر مسیر کاربر از صفحه a به b
اگر شما صاحب یک وب سایت هستید باید در نظر داشته باشید که موارد استفاده از ریدایرکت 301 عبارتند از:

انتقال دادن صفحات با آدرس قدیمی و بدون استفاده، به صفحات با آدرس جدید
عوض کردن آدرس یک سایت، تغییر ساختار و آدرس صفحات
نصب یا پاک کردن گواهینامه امنیتی SSL

تعریف پارک دامین

پارک دامین یا دامنه پارک شده (Parked domain) در شرایطی استفاده می شود که شما بخواهید کاربرانی را که دچار اشتباه تایپی می شوند و یا پسوند سایت شما را اشتباه وارد می کنند. به دامنه اصلی سایت خود هدایت کنید. برای فهم بهتر مفهوم پارک دامین، سعی می کنیم. که این موضوع را یک مثال ساده، برای شما خوانندگان قابل لمس کنیم:
فرض کنید که نام دامنه اصلی شما poonehmedia.com است. ولی یک کاربر به اشتباه آدرس سایت شما را به صورت poonehmedia.ir در مرورگر خود وارد می کند. در صورتی که دامنه poonehmedia.ir روی دامنه اصلی، یعنی poonehmedia.com پارک نشده باشد، کاربر نمی تواند وارد سایت شما شود، به همین دلیل شما اصطلاحا باید دامنه‌ای که در آن از پسوند اشتباه استفاده شده است را روی دامنه اصلی خود پارک کنید. مورد بسیار مهمی که در خصوص انجام پارک دامین باید به یاد داشته باشید. این است که دامنه‌ای که قصد پارک کردن آن روی دامنه اصلی خود را دارید باید فعال شده باشد. و همچنین DNS های آن مطابق با هاست اولیه مورد نظر شما تنظیم شده باشند.

 

 

مطالب مرتبط

راهکار تضمینی افزایش فروش در اینستاگرام

در این مقاله قصد داریم  درباره راهکار های افزایش فروش در اینستاگرام صحبت کنیم.خدمات اینستاگرام مارکتینگ به عنوان یکی از راه‌های بازاریابی شناخته می‌شود که به‌ویژه در سال‌های اخیر...

سئو منفی یا Negative SEO چیست؟

سئو منفی یا Negative SEO چیست؟

سئو منفی چیست؟ در یک کلام باید بگویم که سئو منفی یعنی خراب کردن جایگاه رقیب. همانطور که می‌دانید خدمات سئو به دو بخش سئو خارجی off-page و سئو داخلی on-page تقسیم می‌شود. سئو منفی...

0 دیدگاه

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار و بروزرسانی‌ها

به خبرنامه‌ی ما بپیوندید