سرعت سایت چه تاثیری بر سئو دارد؟

ژوئن 9, 2021

دیدگاه

سرعت نمایش صفحات وبسایت اهمیت بسیار بالایی دارد. هر قدر سرعت فراخوانی صفحات یک وب سایت بالاتر باشد. در فاکتور زمان لود سایت، کاربران آن سایت راضی تر بوده و این موضوع در دراز مدت موجب بهبود عواملی نظیر UX و برندینگ می شود. با توجه به اهمیت بالای موضوع تصمیم گرفتیم تاثیر سرعت سایت و هاست در سئو را مورد بررسی قرار دهیم.

چرا سرعت بارگذاری صفحات مهم است؟

بسیار منطقی است که سرعت بارگذاری صفحات سایت خود را تا جای ممکن افزایش دهید.

کاربران بلقوه سایت از اینکه برای بارگذاری صفحات سایت انتظار بکشند، ناراضی خواهند بود. این دلیل افزایش نرخ خروج سایت است.(نرخ خروج محاسبه میزان کاربران خارج شده از سایت در یک صفحه مشخص از سایت است.)

مطالعات زیادی حاکی از آن است که کاربران انتظار دارد که سایت در 2 ثانیه بارگذاری شود.(کاربران از ثانیه 3 به بعد برای خروج از سایت تصمیم می گیرند.) اگر سایت شما در این زمان بارگذاری نشود کاربران کم کم برای خروج از سایت آماده می شوند و به صفحه جستجو باز گشته و به دنبال سایتی می گردند که تجربه کاربری بهتر را با سرعت بالاتر بارگذاری صفحات به آنها ارائه بدهد.

مطالعات دیگری که در این زمینه صورت گرفته نشان می دهد که سه چهارم کاربران به سایت هایی که با سرعت پایین بارگذاری شده اند باز نخواهند گشت. طبق نظر سنجی انجام شده این کاربران بعد از 4 ثانیه تصمیم به خروج و عدم بازگشت دوباره به سایت می گیرند.

منظور از سرعت سایت چیست؟

زمانی که صحبت از تاثیر سرعت سایت در خدمات سئو است مقدار زمانی مطرح است که کاربر از لحظه ارسال درخواست نمایش سایت تا نمایش کامل آن صرف می کند. قاعدتا هر قدر این زمان کمتر باشد در اصطلاح حوصله بازدیدکننده سر نخواهد رفت! در واقع نمایش سریع سایت در بسیاری از مواقع موجب می شود تا بازدیدکننده در سایت باقی بماند. هر چند ممکن است عوامل دیگری موجب شود بازدیدکننده سایت را ترک نماید اما مهم این است که این موضوع بدلیل لود تایم (زمان فراخوانی سایت) بالا نباشد.

برای افزایش سرعت سایت چه کنیم؟

قدم اول خرید هاست از شرکت هاستینگ معتبر با سرویس های میزبانی باکیفیت می باشد. در مراحل بعدی نیز می بایست موارد زیر را در نظر داشته و آن ها را بخوبی رعایت نمایید:

1.انتخاب سیستم مدیریت محتوای بهینه نظیر وردپرس
2.انتخاب قالب بهینه و خوب که سنگین نبوده و بخوبی لود شود.
3.عدم استفاده از افزونه های متعدد تا حد امکان
4.استفاده از سیستم های کش به منظور افزایش سرعت

مطالب مرتبط

راهکار تضمینی افزایش فروش در اینستاگرام

در این مقاله قصد داریم  درباره راهکار های افزایش فروش در اینستاگرام صحبت کنیم.خدمات اینستاگرام مارکتینگ به عنوان یکی از راه‌های بازاریابی شناخته می‌شود که به‌ویژه در سال‌های اخیر...

سئو منفی یا Negative SEO چیست؟

سئو منفی یا Negative SEO چیست؟

سئو منفی چیست؟ در یک کلام باید بگویم که سئو منفی یعنی خراب کردن جایگاه رقیب. همانطور که می‌دانید خدمات سئو به دو بخش سئو خارجی off-page و سئو داخلی on-page تقسیم می‌شود. سئو منفی...

0 دیدگاه

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار و بروزرسانی‌ها

به خبرنامه‌ی ما بپیوندید